U kolovrátku …

ČTVRTEK 1. ZÁŘÍ 2016
Trošku bláznivý, napínavý a přitom skvělý den
a já nabitá uklidňující energií a posílená na duši,
 to je ve zkratce včerejší setkání s Danou, hodně zajímavou osůbkou od Brna.

Znali jsme se z internetových debat kolem klubíček dva dny, psaly si o zkušenostech ze zpracovávání ovčího rouna a já cítila neodolatelné puzení se s ní setkat. Tohleto se mi běžně nestává a já byla docela zvědavá jak to celé dopadne.
Do plného nástupu do práce mi zbývaly dva volné dny a chtěla jsem je ještě smysluplně využít a přitom vybočit z běžného běhu dní, tak proč to nezkusit ?

A tak jsem ráno naložila dceru, tašku vypraného rouna na ukázku a poradu, cestou nabrala „plnou“ a jelo se. Manžel v práci nic netušil, nechtěla jsme ho dopředu zbytečně stresovat a navíc to přece ještě ráno mohlo nedopadnout, ale odhodlání mě kupodivu do rána neopustilo a já mu jen oznámila že frčím za kýmsi kamsi k Brnu a ať se nediví, nebojí a nezlobí, že dám pozor a dám vědět hned jak dojedeme.
Kupodivu to rozdýchal – tohle já prostě normálně nedělám – a já v klidu vyrazila, samo že s pár kousky voňavých tvarůžků, bez toho se prostě na návštěvy nejezdí  🙂

Dálnice ucpaná, cesta o půl hodiny delší – v jednu chvíli jsem špatně odbočila a pak se musela vracet – ale přecejen jsme přijeli do malé vesnice kousínek za Brnem, Valinka celou cestu prospala, tak alespoň tohle byl ideální stav.

A tak jsem si užila moc fajn den s velice zajímavou, inspirativní a pohostinnou osůbkou. Navíc Dana taky občas jezdívá kousínek od nás pro látky  (jó, svět je malý), tak pevně věřím že to setkání nebylo poslední .

Dana v akci 🙂
Takhle krásně barví a přede, obdivuhodné 🙂
Vlevo jsou origo koupené a už upředené Malabrigo,
vpravo kupovaný česanec a její kouzla v praxi.

 

 

 … taky paličkuje …

… a plete :)Soft Donegal, všímly jste si ? 😉

 

 

 

 

Hodný manžel bavil Váju moderní technikou 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 Brambory na loupačku s máslem a mlékem,
já už zapomněla jaká je to lahoda 🙂

 

  I Valince se dařilo 😉
 Tak tohle už znám taky, hodně práce před sebou   🙂

 

 Malá selfie na památku,
díky Dano za dnešní, duši lahodící, den 🙂
A ty vykukující klubíčka všude okolo,
jako doma … 😉

 

7 názorů na “U kolovrátku …”

  1. Teda Belli nádherné.Jsi moc šikovná a na tvé hrátky s kolovrátky se těším moc.Moc ti přeji spoustu takové nadýchané radosti.

  2. To je nápad,ty jsi hlavička Táni !
    Tak až bude, musím dojet a taky to vyzkoušet, já jsem tedy ještě nepředla, ale alespoň jsem to viděla naživo a to je taky super 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *