Kdeco vyrábím snad odjakživa. Pletu, háčkuju, maluju, šiju, čtu, hraju na kytaru, fotím (všude a všechno, ale už se mírním), miluju hory v každé roční době, kolo a lyže, zahradničím… a plno dalších věcí chci ještě vyzkoušet, teď právě naučit se hrát na klavír.

Po narození poslední dcery jsem cítila potřebu změnit svůj pracovní život a mým snem se stalo nebýti uštvanou matkou, která dává svou energii jinam a jiným, ale sobě a především své rodině a blízkým.

A že jsem se v té době začala točit kolem ovčího rouna a lidiček a činností s tím vším spjatých, což je vše veskrze zemité, nebylo daleko k uvědomování si svých kořenů, vše se zázračně a nevyhnutelně spojilo a já se rozhodla radikálně změnit život svůj a tím i ten náš, společný. 

Budu volnonožec!

Prvotní volba padla na nádhernou i když neskutečně náročnou práci až dřinu s ručním zpracováním rouna, s vlastnoručně zpředenou a přírodně barvenou přízí.  Je to čistá srdcovka. Brzy jsem však poznala, že jen tohle mě nemůže uživit, a tak jsem začala oprašovat další ze svých dovedností, a tou bylo šití. 

Vždycky jsem toho dělala hodně najednou, i tady jsem postupně ” větvila” a podle zájmu navyšovala sortiment, až jsem dospěla k rozhodnutí, že nás ženy chci pomoct dělat krásnější, ženštější, zkrátka přitažlivější. Vystudovala jsem tvorbu střihů na míru pro pány i dámy, učila jsem se zakázkovému šití a příští rok chci završit své vzdělání výučním listem v oboru Krejčová. 

Stále šiju organizéry a taštičky např. pro pletařky, pastelkovníky pro děti, pytlíky na eko nákupy, mikiny i soft kalhoty pro děti, i to vše je na míru a dle požadavků zákazníka, v souladu s jeho přáním, vkusem, potřebami. 

Co mi ale dělá největší radost, je když ženě navrhnu vhodný střih, ona vybere látku a společně stvoříme sukni, šaty, halenku, sako, kalhoty. Cítí se skvěle, je šťastná, co můžu chtít víc? 

Proto se chci věnovat především zakázkovému šití. 

Přímý a osobní kontakt s lidmi je pro mě prostě nej.

Vaše Bella 
Bronislava Blažková
Majitelka

Mé certifikace, osvědčení a kvalifikace si můžete prohlédnout ZDE