krejčovství

Jsem Bella, milovnice fortelu, řemesel a řemeslného zpracování vůbec.

Vždy mě fascinovala tvorba, od nepaměti jsem vyšívala, drhala, háčkovala. Z každého kousku příze, látky nebo rouna jsem si dokázala představit ponožky nebo koberec, který bych z toho dokázala vyrobit, a to mi zůstalo celý život.

Dovedu z kusu látky ušít šaty, z kupy špinavého rouna upříst na kolovratu nit a plést z ní třeba přehoz nebo třeba z hroudy hlíny vyrobit mísu.

Hledat cestu, jak na to, odhalovat jednotlivé procesy, umět si poradit, to je pro mě nespíš stěžejní.

Je mnoho činností, které bych moc ráda uměla, vyzkoušela si je, přišla jim na kloub. Ze všeho toho vyrábění mi však učarovalo šití, které skýtá mnoho nevyčerpatelných možností a má mnoho podob.

Každý materiál je jiný, má jiné použití a především potřebuje jiné zacházení. Také existuje celá řada zpracovatelských postupů. Já se ale snažím používat ty klasické, lety prověřené a používané těmi nejkvalitnějšími profesionálními tradičními krejčovskými dílnami, kde je právě tento fortel ještě zachován.

Fascinuje mě proces zrodu, kdy se z látky vyloupnou mou pomocí krásné šaty, které majitelku povznesou, vyladí, podpoří její JÁ a z obyčejné ženy je je žena neobyčejná, vykvetlá do krásy a souladu.

Obleču vás do vaší krásy.

Chcete tohle dobrodružství prožít se mnou ?

Jdeme do toho !